Lisatud ostukorvi
11. jaan.

Elektroodkeevitus ehk MMA

Autor Aircom, Aircom

Väga levinud keevitusviis. Keevituskaar tekkib elektroodi ning töö-detaili vahele. Kaare kõrge temperatuur sulatab elektroodi ning metalli keevitamise ajal. Keevitatavat materjali tuleb kaitsta keskkonnas oleva hapniku eest. Keevitamise ajal tekib see kaitse elektroodi katte põlemisel tekkivatest gaasidest. Jahutmise ajal tagab selle kaitse õmblusele tekkinud räbu. Peale jahtumist räbu eemaldatakse. Elektroodi katteid on erinevaid: rutiil-, happeline-, aluseline või tsellulooskate. Elektroodi kate on oluline:

  • Kaare stabiilsuseks keevitamise ajal
  • Ühtlase metalli struktuuri moodustumiseks ning tekkiva keevise omaduste parendamiseks
  • Parima keevitamise kvaliteedi ja töö tulemuste tagamiseks

Alalisvool (DC) on väga stabiilne ning õmblus on ühtlane nii madala keevitusvoolu, kui ka ebatavaliste keevitusasendite korral. Elektroodide valik ja keevitusseadme ühenduste polaarsus sõltub konkreetsest tööst ning see on tavaliselt ära näidatud ka elektroodide pakendil.

Tavalise MMA inverter-tüüpi elektroodkeevitusseadmetega on võimalik ka TIG-keevitamine, kasutades selleks vastavat kraaniga põletit ning gaasi surve regulaatorit. TIG-elektrood süüdatakse sellisel juhul kraapega nagu tavalist elektroodi. Kõrgema klassi seadmetel, saab TIG-elektroodi süüdata ka elektroodi materjalist eemale tõstmise teel (Lift-süüde).

ERGUS CATALOGUE 10 _16 print_split_1-6